Beni Hatırla Şifremi Unuttum

Ortam gerçekten de empatik ailesine yaraşır samimiyette ve dürüstlükte idi... 

Gerçekten salt gönüllü yapılan bir aktivite olduğu o kadar barizdi ki... 

Zira gönülsüz yapılan ya da çıkar amaçlı yapılan işlerde, karşı tarafa güler yüz, yardım gayesi yapılmamakta; oysa bu ortamda güler yüz ve yardım hep ilk adımdı! Allah razı olsun böyle bir yapıda görev alanlardan, vesile olanlardan.. 

Organizasyonda ufak aksaklıklar olsa da, gerçekten takdire şayandı.. Ufak aksaklıklar dememin tek sebebi de nazar almayın diye... :))

Mümkün olduğunca stajyerlerin rahatını düşünmeniz, önceliği hep stajyerlerde tutmanız

organizasyonu bu samimiyetle yapmış olmanız; her şeyin doğal gelişmesini sağladığındandır ki herhâl kusur eksiklik yoktu.. Yol problemi olan arkadaşlar vardı; lâkin yer konusunda ne kadar problem yaşadığınızı bildiğimiz için yol sorunlar dahiline girmemiş oluyor zaten.. 

Eğitmenler, gönüllü olarak gelen eğitmenler bilgilerini bizlerle paylaşmak hususunda o kadar cömert davrandılar ki, şu iyiydi, şu kötüydü demek gerçekten böyle bir organizasyonda eğitmenlere haksızlık eder kanaatindeyim.. 

Tabii ki sıkıldığımız dersler vardı; ama onların sebebi de kişisel olarak stajyerin

o konuya karşı ilgisiz olmasındandır... ama benim favori eğitmenlerimi soracak olursanız da: :)) 

Mehmet TEKTAŞ, Mustafa ÇİÇEK , Tahsin YILMAZ, Harun Barış BULUT, Vedat KÜRŞÜN, Fahri SARRAFOĞLU, Ertan ŞİMŞEK , Gökhan KARATOY.

Aslında Esra Abla, işin açıkçası; StajOkulu'na gelen eğitmenlerden benim beklentim ufkumuzu açmaları idi... Nasıl ne konuda hangi alanda açarlarsa açsınlar bir önemi yok, sonuçta faydalı olan şey ufuk açan şeydir. 

Bilgiyi her yerde bulabiliyoruz ama deneyimleri, tecrübeleri, yaşanmışlıkları, olgun insan tavrını her zaman bulamayabiliyoruz. 

Mesela Mehmet Tektaş ya da Mustafa Çiçek ya da Tahsin Yılmaz... Bu üçünün dersinde hayata dair o kadar çok şey öğrendim ve o kadar çok ufkum gelişti ki... 

Mesela ben gayesi olan bir insanım.. Çiçek'in dersinde gayem için profesyonelliğin ve idealizmin gerekliliğini gördüm; Tektaş'ın dersinde gayemi, okuduğum bölümde nasıl gerçekleyeceğimi gördüm;

Yılmaz'ın dersinde de 17 yaşında nasıl kalınması gerektiğini ve geçmişin insanın önünde büyük karartı olduğunu... 

Ama bakınca bu saydıklarımın StajOkulu web sayfasında yazılı ders isimleriyle alakası hiç yok .. 

Bu da demek oluyor ki; eğitmenler sadece ders ya da bilişim üzerine değil; hayat üzerine de etkiliyor öğrencileri... 

Harun ve Vedat Hocalar ikilisinde de aynı şekilde... İnsana gerçekleri gösteriyorlar..

Bardağın boş tarafı var arkadaşlar diyorlar. Tabii ki bardağın boş tarafına geçin

demiyorlar; boş taraflar olabileceğini de hatırlatıyorlar.. 

Seyhan Öztürk Abla'mı unuttum. :)) O da gerçekten çok başarılı ve güzel yönetmişti kendi dersini. Onun da müteakip yıllarda ders vermeye devam etmesi gerektiği kanaatindeyim.

Başka, siz kesinlikle olmalısınız zaten, bunu söylemek bile saçma. :) 

Eğitmenlerden yanayım. :))) 

Bu arada StajOkulu'nun en güzel yanı da, eğitmenlerle kurduğun diyalog sonucunda, başka iş imkanı, staj imkanı, fırsat imkanı yakalıyor olman, eğitmenlerin kendilerini sınırlamıyor olması... 

Belbim'de staja ve part time işe başlamamın vesilesi sizsiniz unutmuyorum... Allah sizden razı olsun..

Bir anımı da anlatayım öyle bitireyim: StajOkulu'ndan bir arkadaşla konuşurken; StajOkulu'nu bulmamı Cenâb-ı Allah nasip etti, ben hiç aramadım. Resmen StajOkulu ayağıma geldi; o yüzden iş aramayacağım, gönlüm huzurlu tuhaf şekilde.. Biliyorum ki Allah verecektir dedikten iki üç gün sonra Mustafa Çiçek Belbim'e seni alıyorum stajyer olarak demesi... Tevafuk mudur; yoksa Hakk'ın cilvesi midir? :))) 

Ne kadar şükreylesek az değil mi ? 

Size ve ekibinize Cenâb-ı Mevlâ dücihânda bahtiyarlık nasip eylsin ablam inşaAllah.. Gerçekten de en mübarek hayırlı işlerden birisidir bu yaptığınız çalışma... Hakk mükafatsız koymaz... 

Allah'a emanet olasınız inşaAllah.. Selam ve dua ile..

Esra Şahin - 2010 StajOkulu Öğrencisi

Selam Esra Hanım,

Ben kendi adıma çok memnun kaldım bütün derslerden. Bu yüzden beğenmediğim herhangi bir hoca olmadı. Sonuçta bölümümle alakalı her alanda bilgi sahibi oldum. İnanılmaz bir fırsat oldu benim için. Memnun olmadığım herhangi bir ders olmadı. Donanımla da bayağı ilgili olduğum için Kadir Korkmaz' ın dersi ilgimi çekti.

Teşekkürler...

Rukiye Buluntu - 2010 StajOkulu Öğrencisi

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Gerek sahibiyle, gerek insan kaynaklarıyla, gerekse eğitmenleriyle kurumunuza çok teşekkür ederim.

Biz de stajyer öğrenciler olarak sizlerin hiçbir menfaat ve karşılık beklemeden vermiş olduğunuz eğitimleri en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum. Ben kendi şahsım adına bütün eğitmenlerimize tekrardan teşekkür ederim. Hepsinden verim aldım. Hepsi kendi alanlarında uzman olmuş insanlardır. Umarım eğitimimiz boyunca siz de bizlerden en az bizim sizden memnun kaldığımız kadar memnun kalırsınız. İnşallah dostluğumuz arkadaşlığımız bir ömür boyu sürer.

Esra Aydınlı - 2010 StajOkulu Öğrencisi

En başta siz varsınız. İlk yorumu sizin için yapacağım. Sizi ilk gördüğüm zaman çok uzun zamandır tanıyormuşum hissine kapıldım. Sizden çok memnunum. Herşey için şimdiden teşekkür ederim.

Esra Hanım açıkçası bizim için gönüllü gelen insanlar hakkında yorum yapmak içimden gelmiyor. Hepsinden Allah razı olsun.

Fakat bugün söylediğiniz Hizmetin kalitesi için sözünüz çok ikna edici oldu.

Selma Kurt - 2010 StajOkulu Öğrencisi

“Bir mekânın şerefi o mekândaki insanların şerefi kadardır.” StajOkulu bu anlamda kaliteli insanlardan oluşan bir topluluk… İlk gün eğitmenler için Burhan Bey’in buyurduğu ifade beni derinden etkilemiştir. Onlar bilgilerinin zekâtını vermeye geliyorlar. Bu anlamda StajOkulu’nun bu dokusu bence çok önemlidir.

Eğitmenler işlerinde gerçekten profesyonel. HYPERLINK http://empatik.net/empatik.net görevlileri çok yardımsever ve güler yüzlü.

Abdülbaki Keskin - 2010 StajOkulu Öğrencisi

Öncellikle bu projenin organize edilmesinde ve işlevinin sağlanmasında katkısı bulunan herkesin takdire şayan bir özveri gösterdiğini düşünüyor ve size de teşekkür ediyorum..

Bu projeye emek veren insanların manevi kaygılarla ve kendi idealizmleri doğrultusunda zaman ve efor hacayıp böyle bir katkıda bulundukları için eleştirmeyi çok doğru bulmuyorum. Staj yerinin uzaklığı konusu var ki bunu eleştiri babında dile getirmek istemiyorum, eğer imkan olur da bir dahaki yıla bu tarafta bir mekanda olursa katılımcılar için çok daha faydalı olur diye düşünüyorum, çünkü yoldan kaynaklanan yorgunluk bir ölçüde derslere olan adaptasyonu zayıflatıyor.

Hatice Topçu - 2010 StajOkulu Öğrencisi

Bu sene bazı sebeplerden dolayı tüm derslere girme fırsatı bulamadım ama girdiğim kadarıyla çok faydasını gördüm. Allah bu projeyi yapandan da sebep olandan da her kademesinde görev alandan da binlerce kez razı olsun. İnşallah seneye yine böyle bir organizasyon olur ve katılma fırsatı bulurum. Kolay gelsin.

Nurcan Konak - 2010 StajOkulu Öğrencisi

StajOkulu gelen eğitmenler itibariyle olsun, ortam itibariyle olsun gayet güzeldi,

fakat daha çok bilgisayar mühendislerine yönelik bir uygulama. Bizler de artık yarın öbür gün haberleşmeci olarak eğitim veririz inşallah. :)

Fatma Güleç - 2010 StajOkulu Öğrencisi

StajOkulu olarak vermiş olduğunuz emekler için başta size ve tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Çok büyük ve yararlı bir organizasyon eminim ki ileride çok daha güzel işlere imza atacaksınız. İleride belki de bizim de bu çorbada tuzumuz olur temennisi ile ortam, organizasyon ve gönüllü olan tüm hocalarımızdan ve arkadaşlarımdan sonsuz memnuniyetimi dile getirmek istiyorum.

Hatice Cesur - 2010 StajOkulu Öğrencisi

Maalesef tamamına çeşitli özel sebeplerim dolayısı ile katılamasam da orada bulunduğum her an benim için gerçekten değerliydi, gerçekten güzel günlerdi...

Öncelikle ilk günümden bahsetmek isterim: Bir vakıf üniversitesinde okuyorsanız hatta artık maalesef bu dünyada yaşıyorsanız demek daha doğru olur insanların samimiyetsiz, yapmacık tavırları, menfaate dayalı ilişkiler ne bileyim işte herkesin çeşitli maskeler altına gizledikleri yüzleri öyle normaldir ki sizin için artık gittiğiniz her ortamda bu sahtecilikle yaşamak sizi rahatsız etmez. Ben oraya ilk gittiğim gün işte normal saydığım bu yapmacık insanların arasına gideceğimi düşünerek gittim. Ne de olsa herkes aynıydı, artık menfaatler daha ön plandaydı. Ama birinci günümün ilk  dersinin sonrası aniden kendimi yıllarca tanıdığım insanların arasında buluverdim sanki. Herkes o kadar samimi, o kadar candandı ki buna şaşırmadım dersem yalan olur. Sonra sürekli bir aktivite planlarınız o ortamı bizim için sıkıcılıktan mümkün olduğunca uzaklaştırma çabanız gerçekten önemliydi.

Eğitmenlerin hepsi de mesleğinde başarılı, değerli insanlardı. Ben inanıyorum ki StajOkulu'nun bize faydalı olması için hepsi de elinden geleni fazlasıyla yaptı. Zaman zaman meslekle alakalı, zaman zaman yapacağımız seçimlerle kendimizi yetiştireceğimiz alanla alakalı sorduğumuz danıştığımız her şeyi içtenlikle cevapladılar.   

Organizasyon ile ilgili düşüncelerimi belirtmek gerekirse her şeyin bir karşılık için yapıldığı, hatta çoğu zaman ödenen bedellerin bile karşılığını alamadığımız ülkemizde böylesine güzel bir organizasyon beni gerçekten mutlu etti. Düşünün bir kere birileri size mesleğinize, iş hayatına dair bilgiler veriyor ve çeşitli faaliyetlerle bunun olabilecek en eğlenceli, en neşeli ortam haline gelmesini sağlıyor ve bunu sadece ve sadece kalifiye insanların yetişmesi gerçekten işini, mesleğini güzel yapabilecek insanların oluşması için yapıyor. Bu benim için gerçekten takdire, teşekküre, ve saygıya değer bir emek; bu amaç için çalışmış, bu amaç izin bizlere faydası dokunmuş herkese bu vesile için en derin saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum. StajOkulu benim için her zaman ortamıyla, aktiviteleri ile eğitimiyle içinde bir şekilde bulunmayı isteyeceğim bir organizasyon. Umarım gelecek sene de aranızda olurum. :))

Ana Sayfa|Hakkımızda|İletişim|Bize Yazın